Pieredzējuši dārzkopji atklāj 3 galvenos iemeslus, kāpēc zem upeņu krūma kaisīt sodu

Upenes aug gandrīz katrā dārza gabalā. Šī ir viena no populārākajām ogām, kas novērtēta tās unikālās garšas un labvēlīgo īpašību dēļ. Bet, lai ogas būtu lielas un saldas, ir dārzniekiem ir nedaudz jāpalīdz ogu krūmam.

Katram dārzniekam ir savas slepenās metodes dārza kultūru ražas palielināšanai. Viena no šīm efektīvajām un pieejamām metodēm ir parastās cepamās sodas izmantošana, ko vajadzētu lietot zem upeņu krūmiem.

Kāds ir sodas labums upenēm

Nātrija bikarbonāts jeb cepamā soda ir lēts, bet ārkārtīgi efektīvs palīgs ogu krūmu kopšanā. Tas ir teju katrā virtuvē, un tas nozīmē, ka nav nepieciešams tērēt lielus finanšu resursus, iegādājoties speciālos un ķīmiskos līdzekļus dārzkopības veikalā.

Aizsardzība pret sēnīšu kaitēm. Soda, pateicoties savām sārmainām īpašībām, uz zemes virsmas veido aizsargslāni, kas neļauj attīstīties patogēniem. Ja jūs regulāri lietojat šo produktu, jūs varat novērst miltrasas parādīšanos.

Augsnes sastāva uzlabošana. Ja augsne ir ļoti skāba, tas var negatīvi ietekmēt ogu krūmu attīstību un augšanu. Soda var izlīdzināt pH līdzsvaru, kas ļauj augam labāk uzņemt barības vielas no augsnes.

Dabiska aizsardzība pret kaitēkļiem. Apstrāde ar sodu ietaupa upeņu krūmus no laputu un zirnekļa ērču uzbrukumiem. Tādējādi ir iespējams samazināt ķimikāliju izmantošanu un saglabāt ražas ekoloģisko kvalitāti.

Kā pareizi lietot soda, lai iegūtu maksimālu rezultātu

Sodas apstrāde jāveic rudenī pēc ogu savākšanas vai agrā pavasarī. Pirms produkta lietošanas augsne ir jāaplaista un pēc tam vienmērīgi jāizkaisa 30 g sodas ap katru krūmu.

Jums jābūt uzmanīgiem un jāizvairās no tiešas sodas saskares ar upeņu zariem un lapām. Pēc uzklāšanas soda jāsajauc ar augšējo augsnes kārtu un vēlreiz jāaplaista krūmi. Šādu procedūru var veikt tikai divas reizes sezonā.

Neskatoties uz produkta priekšrocībām, tā pārmērīga lietošana var negatīvi ietekmēt augsnes mikrofloru. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi ievērot ieteikumus par devām un biežumu. Pretējā gadījumā jūs varat sabojāt krūmus un augsni.